Широкі газобетонні блоки ТМ Стоунлайт – нове слово у теплоеффективному будівництві!

Корисні поради

 

Широкі газобетонні блоки ТМ Стоунлайт – нове слово у теплоеффективному будівництві!

Автоклавний газобетон – сучасний будівельний матеріал, який набуває все більше і більше популярності, завдяки поєднанню цілого ряду переваг: міцність, довговічність, екологічність, невисокі, порівняно з іншими будівельними матеріалами ціна та витрати на зведення будівлі.

Але, у часи, коли рахунки за опалення зростають в геометричній прогресії, на перше місце виходить унікальна властивість газобетону: його теплоефективність, високий показник теплозбереження.

Часто саме показник високої теплоеффетивності газобетону стає вирішальним, на етапі вибору будівельних матеріалів.

При плануванні будівництва з газобетонних блоків, перед забудовником постає важливе питання:

 

Чи потрібно зовнішнє утеплення будівлі з газобетонних блоків чи можливо обійтися БЕЗ утеплення?

До теперішнього часу більшість забудовників використовували класичний, але одночасно більш затратний варіант:

Багатошарова зовнішня стіна з газобетонного блоку товщиною 300 мм, утеплена ззовні пінополістиролом, або мінераловатною плитою товщиною 50-100 мм.

В той же час можливість будівництва одношарової зовнішньої стіни з газобетонних блоків товщиною 375-400 мм без утеплення, викликали сумніви та побоювання у забудовників: «без утеплення будівля буде холодною, сирою, піде пліснява».

Але, для того, щоб зрозуміти так це, чи не так, досить згадати правило: тепловтрати через зовнішні стіни не залежать лінійно від їх теплозахисних властивостей.

Це добре видно з графіку залежності тепловтрат через зовнішні стіни від їх термічного опору.


Одношарові стіни з газобетонних блоків щільністю D400 кг/м³ товщиною 375-400 мм без утеплення – мають термічний опір R=3,3 м²∙К/Вт.

На графіку цей показник позначено червоною точкою і є початком відліку показників, нарощування яких за рахунок утеплення зовнішніх стін – не призводить до суттєвого зниження тепловитрат.

Для порівняння, багатошарові стіни з газобетонних блоків щільністю D400 кг/м³ товщиною 300 мм утеплені ззовні мінераловатною плитою товщиною 100 мм – мають термічний опір R=4,9 м²∙К/Вт .

Дивлячись на графік бачимо, що різниця тепловтрат через 1 м2 зовнішніх стін обох варіантів складає приблизно 2 кВт.г за рік (опалювальний сезон). Тобто між двома варіантами – практично немає різниці, обидва варіанти – теплоефективні.

Суттєву різницю ви відчуєте тільки в витратах коштів та часу на будівництво: економічний варіант – широкі блоки товщиною 375-400 мм без утеплення. Та набагато дорожчий та більш тривалий в часі варіант – блоки товщиною 300 мм утеплені ззовні.

Використання широких газобетонних блоків ТМ Стоунлайт товщиною 375-400 мм без утеплення окрім економічних має багато технологічних та конструкційних переваг, порівняно з блоками товщиною 300 мм з утепленням ззовні:

  • Більша міцність та довговічність за рахунок збільшеної несучої здатності
  • Покращені звукоізоляційні властивості
  • Однорідна структура зовнішньої стіни робить її більш теплоакумулюючою та довговічною
  • Висока швидкість будівництва та декоративного оздоблення фасаду будівлі
  • Контроль будівництва – відсутність «скритих дефектів» під утеплювачем

Широкі газобетонні блоки товщиною 375-400 мм ТМ Стоунлайт виробляє підприємство “Орієнтир-Буделемент” (м. Бровари) – найпотужніший виробник газобетону в Європі. Продукція ТМ Стоунлайт відповідає всім світовим стандартам якості.

www.stonelight.ua

більше публікацій